Nieuw: ‘Mode Advertenties 1959 tot 1993’ door Gerda van Gijzel

In september verscheen bij uitgeverij 'De Illusie' het boek Mode Advertenties 1959 tot 1993 van de hand van mode-illustratrice Gerda van Gijzel. In dit boek geeft zij een levendig beeld van haar carrière als freelance modetekenares. Gerda heeft veel stromingen in de mode vastgelegd.


Vanaf 1958 werkte zij voor confectiebedrijven als C&A, Witteveen, Tweka, Bata en Vinke. Vanaf de jaren 1970 zijn de opdrachtgevers vooral: HEMA, Livera, Lana en inkoopcombinaties voor damesconfectie.
In 1987 schreef zij haar boek De illusie van de modetekening, waarin zij aan de hand van gefotografeerde kledingstukken in enkele stadia laat zien, hoe met inkt en verf een sprekende illustratie ontstaat. Als voorbeeld nam zij topstukken uit de kostuumcollectie van het Haags Gemeentemuseum. Tot 1992 was zij tevens modejournalist voor kranten en tijdschriften.
Het grootste deel van haar modewerk schonk zij in 1998 aan het Museum Rotterdam.

Naast mode-illustraties maakte Gerda van Gijzel portretten o.a. van Prins Bernhard. Ze illustreerde ook kinderboeken en maakte omslagen voor o.a. Pietje Bell, Dik Trom en Kruimeltje.
In 2004 werd zij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau voor haar hele oeuvre.

ISBN 978-90-824609-0-9
Prijs: 39,95 euro incl. verzendkosten.
O.a. te bestellen via de website www.gerdavangijzel.nl