‘Wrijving’, creaties van schapenwol

Het Kempenmuseum komt deze zomer extra tot bloei met de tentoonstelling Wrijving (t/m 2 sept.)! In de 19e eeuw bevolkten vele kuddes schapen de Kempische heidevelden. Ondertussen zijn zowel de heide als de schapen grotendeels verdwenen.


Toch duikt de wol van deze schapen de laatste tijd weer op in het landschap. Op een manier die de schaaphoeders van toen absoluut niet hadden kunnen bevroeden.
Kunst, mode en design van schapenwol. Mirjam Rullman en Carla van Iersel hebben vilten tot een kunst verheven. Samen toveren zij het Kempenmuseum in de zomermaanden om tot een ‘wolwalhalla’. Ze maken van schapenwol de meest uiteenlopende creaties. Sterker nog ze vervilten deze wol tot designachtige gebruiksvoorwerpen, zeldzame mode en zelfs unieke lijkwades. De steenmannetjes buiten wijzen de weg naar de rijke kruidentuin waar de nodige verfstoffen te vinden zijn.

Kempenmuseum De Acht Zaligheden
Kapelweg 2

5521JJ EERSEL
0497 – 51 56 49
www.achtzaligheden.nl