Unieke quilts van antieke klederdrachtstoffen
In Bunschoten-Spakenburg wordt van 19 juli tot en met 20 augustus onder de titel "Van Ootje’s Gôet" een zomerexpositie gehouden van circa 100 handgemaakte quilts. De quilts zijn door verschillende vrouwen uit het dorp gemaakt. Voor de meeste quilts zijn alleen antieke BunschotenSpakenburgse klederdrachtstoffen gebruikt.
De verdwijnende klederdracht-traditie wordt hier op een bijzondere manier onder de aandacht gebracht. Bij de verschillende tentoongestelde stukken wordt dan ook toegelicht wat de herkomst is van de gebruikte lapjes, mét vertaling en uitleg van de authentieke dialect-benamingen. Initiatiefneemster en maakster van een groot aantal van deze quilts, Tiny van Halteren, krijgt allerlei ‘afdankertjes’ van dorpsgenoten; oude kledingstukken, stofresten, zelfs restanten garens. ‘Je zult er vast niet veel meer aan hebben,’ zeggen ze dan. Maar elke keer, soms wel een jaar later, weet ze er weer een prachtige quilt van te maken. Materiaal kostte misschien een euro, maar door het intensieve handwerk en de uiterst verzorgde afwerking is de quilt van onschatbare waarde.
Bezoekers van de expositie kunnen meedingen naar een handgemaakt borduurwerk.
De opbrengst van de quilt-expositie komt ten goede aan de hulporganisatie ‘AltijdGenoeg’. Deze stichting is een aantal jaar geleden door Esther en JanJaap Goudsbloem opgericht om hulp te kunnen bieden aan de allerarmsten in de hoofdstad van Kenia, Nairobi.
“Van Ootje’s Gôet”, 19 juli t/m 20 augustus 2016, Muziekcentrum De Samenklank, Bikkersweg 86, 3752 WV Bunschoten
Openingstijden: di – za van 10.00 – 17.30 uur toegang: e 4,50 p.p. koffie, thee en koek te koop, voldoende gratis parkeerruimte
Voor meer informatie over het goede doel: J. Goudsbloem, 06 21 92 49 19, www.altijdgenoeg.nl/quilt