Nederlandse Kostuumvereniging

Masterclass Broderie d’Art, 16 december Museum Het Valkhof

Speciaal in het kader van de tentoonstelling 'Ik, Maria van Gelre' wordt er in Museum Het Valkhof een masterclass Broderie d’Art gegeven door Saskia ter Welle. Dit is een unieke kans om kennis te maken met de borduurtechnieken zoals deze ook nu nog worden toegepast in bijzondere kleding van onder andere Chanel, Dior, Valentino, Elie Saab, Jan Taminiau en Edwin Oudshoorn.


U kunt van dichtbij zien en voelen hoe dit borduurwerk tot stand is gekomen. Saskia laat u voorbeelden zien in boeken en uit haar collectie. Ook kunt u de techniek van het tamboereren zien en de mogelijkheden die deze specifieke techniek biedt voor het borduren van kralen en pailletten. Vervolgens gaat u zelf achter een borduurframe aan de slag en maakt u een bloem, versierd met kralen en pailletten.

Praktische informatie:

Wanneer: zondag 16 december
Tijden: 14.00 – 17.00 uur
Locatie: Museum Het Valkhof, Kelfkensbos 59, 6511 TB Nijmegen
Aanmelden via ikmariavangelre.museumhetvalkhof.nl
Kosten: € 75,-
Dit is inclusief koffie met gebak. Wilt u deze dag ook de tentoonstelling bezoeken, dan kan dit op eigen gelegenheid voorafgaand aan de masterclass op vertoon van uw reserveringsbewijs.