Nederlandse Kostuumvereniging

Expositie Rien Bekkers op Parc Broekhuizen

VERLOPEN - Vanaf 1 september tot 1 december presenteert Parc Broekhuizen in Leersum unieke kostuumobjecten van Rien Bekkers.


Over zijn werk vertelt Rien Bekkers het volgende:

“Vanuit mijn achtergrond als kostuumontwerper voor theater en opera maak ik kostuumobjecten. Zonder een bewegende acteur of zanger krijgt een kostuum de kenmerken van een monumentaal beeld. Het wordt een object. Vanuit een fantasie, interesse in het materiaal en liefde voor het vakmanschap krijgt het een vorm, een sfeer en een silhouet waarvan ik hoop dat ze verwondering en intriges opwekken. Ze komen geleidelijk tot stand door te modelleren en te experimenteren. Verschillende artistieke tradities uit mijn eigen land en andere culturen zijn de inspiratiebron. Het ontwerp gaat van een relatieve eenvoud in lijnen en kleurschakeringen tot zeer uitbundig. Er is altijd iets aan gebeeldhouwd en een beetje absurdisme stimuleert altijd mijn verbeeldingskracht zoekend naar tijdloosheid.”

Broekhuizerlaan 2
3956 NS Leersum
+31 343-745858
www.parcbroekhuizen.nl