Nederlandse Kostuumvereniging

De schoenen van de Sint

Waalwijk – Na afloop van het vorige bezoek van Sinterklaas werd er in het Nederlands Leder en Schoenen Museum een bijzondere ontdekking gedaan: in een doos voor de deur zaten de totaal versleten schoenen van de Sint! In een brief die bij de doos lag, stond het verzoek van Sinterklaas om zijn lievelingsschoenen weer van nieuwe hakken en zolen te voorzien zodat hij ze weer zou kunnen dragen.
Hoewel in een Schoenen Museum normaal natuurlijk geen schoenen worden hersteld, is er voor de Sint een uitzondering gemaakt. Zijn schoenen zien er weer keurig uit en hij was er erg blij mee. Zo blij, dat hij vond dat iedereen zijn mooie schoenen moest kunnen bekijken. Daarom staan de schoenen van de Sint vanaf 17 november tentoongesteld in het Schoenen Museum tot de dag dat hij weer naar Spanje terug reist. Behalve de schoenen bekijken, kan er ook een leuke speurtocht gedaan worden om te zien waar deze zo mooi gerepareerd zijn.
De schoenen van Sinterklaas en de Sinterklaasspeurtocht zijn van 17 november tot en met 6 december in het Nederlands Leder en Schoenen Museum aan de Elzenweg 15 in Waalwijk. De speurtocht is geschikt voor kinderen t/m 12 jaar. Aan de speurtocht zijn, buiten de entreeprijs, geen extra kosten verbonden.

Nederlands Leder en Schoenen Museum, Elzenweg 25, 5144MB Waalwijk. Openingstijden: di. t/m vr.10.00-17.00 uur, za. en zo. 12.00–16.00 uur. Kijk voor informatie op www.schoenenmuseum.nl.