Nederlandse Kostuumvereniging

‘Broek, vest en jas als drieëenheid’ in Zeeuws Museum

VERLOPEN - Broek, vest en jas: al jaren vormen ze een drie-eenheid voor de man. Voor de Zeeuwse man uit de twintigste eeuw was dat niet anders. Tot 19 september 2021 belicht het Zeeuws Museum de regionale mannendracht als inspiratiebron voor huidige ontwerpers.


Foto midden Jaap Scheeren, ontwerp Hans Gremmen

 

Zijn pak is van stoere stevige stof; zo zwart en grijs als de Zeeuwse klei. Sterk en ruig voor het zware werk, sober voor de zondag en flamboyant voor een feestje, compleet met ‘bling bling’.

In deze modepresentatie toont het Zeeuws Museum een variatie aan vesten, broeken en klepbroeken. Vooral het laatste is nog altijd een inspiratiebron voor menig fashionista. Ook internationale modehuizen presenteren de klepbroek op de catwalk. De Zeeuwse exemplaren in de tentoonstelling worden aangevuld met foto’s van Nederlandse (mode)fotografen en een selectie mannensieraden uit de Zeeuwse dracht.

29 jun 2019 t/m 19 sept. 2021
Zeeuws Museum
Abdij (Plein)
4331 BK, Middelburg
www.zeeuwsmuseum.nl