Nederlandse Kostuumvereniging

BIOLACE, een eigenzinnige kanttentoonstelling in Kortrijk

Waar de productie van kant lang een zaak was van kantwerksters in opdracht van kanthandelaars, groeit textiel tegen 2050 misschien wel aan een plant, dankzij de samenwerking tussen de designer en bioloog. In het Kortrijks museum Texture loopt tot en met 31 maart 2019 de tentoonstelling BIOLACE. Niet zomaar een tentoonstelling, maar een duidelijk eigenzinnige kantexpo met een futuristische visie voor het jaar 2050. Een aanrader voor iedereen met een hart voor textiel, een mustsee voor kantliefhebbers en kantwerkers! Wat als je van een plant zowel aardbeien als een 'plukklaar' kanten jurkje zou kunnen oogsten...


Texture selecteerde voor de expositie hoogwaardige en zeldzame kant uit eigen collectie en laat het verleden dialogeren met de toekomst. We verklappen alvast dat je nooit eerder tentoongestelde stukken kan bewonderen zoals een unieke bruidssluier uit de jaren ’20. Laat je meeslepen in een wereld van sexy zwarte Chantillykant en zoveel meer…

Museum Texture is ontstaan uit het Vlasmuseum en het Linnen- en Kantmuseum in Kortrijk. In 2014 werd een gloednieuw eigentijds museum geopend onder de naam Texture. Naast de geschiedenis van de vlas- en linnennijverheid met veel interactieve elementen is er de Scahtkamer. Hier is het vooral genieten van de selectie schitterende damasten, kant, handwerk en fijne weefsels die de uitzonderlijke textielcollectie rijk is.

Het Kantatelier heeft een aanbod op maat voor iedere cursist. Zo heeft het atelier naast de basiscursus waarbij je de kanttechniek leert, ook een ruim aanbod aan workshops die je verder laten verdiepen in de wereld van de kant. Het kantatelier focust zich hierbij zowel op klassieke als hedendaagse kant en de daarbij horende techniek.

Texture Kortrijk
Noordstraat 28, 8500 Kortrijk
056 27 74 70
www.texturekortrijk.be