Excursie naar ‘Mens <3 machine - 25 jaar textiellab & Tafelgoed en Tafelbeter' Textielmuseum Tilburg vrijdag 2 oktober 2026
We bezoeken in het Textielmuseum de tentoonstellingen Mens <3 machine - 25 jaar textiellab & Tafelgoed en Tafelbeter.
Mens <3 Machine – 25 jaar TextielLab markeert een kwart eeuw TextielLab: de professionele werkplaats van het TextielMuseum in Tilburg. Met elf kunstwerken, die daar de afgelopen 25 jaar zijn gerealiseerd, laat de tentoonstelling zien hoe textiel blijft vernieuwen wanneer mens en machine elkaar versterken, en hoe die relatie verrassend, prachtig en grensverleggend werk kan opleveren.
Tafelgoed en Tafelbeter toont het uitgebreide ontwerpproces voor een nieuw en alledaags tafelgoed van het eigen Textielmuseum-label. Voor het ontwerp is het Eindhovens Envisions uitgenodigd. Zij kregen als extra uitdaging mee om het product zo duurzaam mogelijk te maken.
Programma
12.40 uur ontvangst in de hal van het Wereldmuseum
13.00 uur rondleiding door Daan van Dartel, conservator
Locatie
Adres: Goirkestraat 96, 5046 GN Tilburg. Tel. 013-53 67 475.
Bereikbaarheid vanaf NS-station Tilburg: buslijn 5, richting Noord-Stokhasselt. Stap uit bij halte TextielMuseum.
Auto: Rondom het TextielMuseum zijn openbare parkeerterreinen (betaald) aan de Pastoor Le Blancstraat en via de Bisschop Bekkerslaan (aangegeven met een P).
Er kunnen maximaal 15 deelnemers mee.
Kosten
U dient zelf bij de museumbalie een entreekaartje te kopen of te ontvangen.
De kosten voor de rondleiding kunnen ter plaatse bij Sytske Wille worden voldaan: € 16,- , introducés € 20,-. Gaarne gepast cash betalen, geen pinmogelijkheid. Opgave en afmelden tot 10 september. Bij later afmelden ontvangt u alsnog een nota. Om administratieve redenen zijn wij dan genoodzaakt € 2,50 extra te berekenen.
Aanmelden:
Schriftelijke opgave en afmelden tot 24 september. . Bij later afmelden ontvangt u alsnog een nota. Om administratieve redenen zijn wij dan genoodzaakt € 2,50 extra te berekenen.
Excursie Mens machine